Andaluzja i jej perły.

Andaluzja i jej perły. Kordowa

Pełna słońca Hiszpania jest krajem pełnym wspaniałych zabytków. Szczególnie popularna jest Andaluzja – kraina, która przyciąga swą różnorodnością, bogactwem niezwykłych budowli oraz wspaniałymi miastami. Jednym z tych ośrodków miejskich, którego w czasie wycieczki po Andaluzji nie można pominąć, jest Kordowa. Biura podróży już dawno dostrzegły piękno i niezwykły potencjał tego miasta. Czym może oczarować Kordowa? Dlaczego warto wybrać się do tego niezwykłego miasta?

Kordoba (Kordowa)

Kordowa to miasto niepowtarzalne. Nazywana perłą północnej Andaluzji Kordowa może oczarować każdego. Swego czasu było to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast islamskich w tej części świata. Do dziś pamiątki po Maurach odgrywają tu ważną rolę, choć nie tylko one przyciągają turystów.

Dawny meczet oraz zabudowa starego miasta, wspaniały pałac mauretański otoczony malowniczymi ogrodami oraz żyzna dolina rzeki Gwadalkiwir to najcenniejsze walory tego miasta. Kordowa to jednak nietylko architektura mauretańska. Na terenie tego miasta czekają tez wspaniałe zabytki związane ze społecznością żydowską. A terenie dawnej dzielnicy żydowskiej czekają tak piękne zabytki, jak dawne kamieniczki czy synagoga, będąca jednym z najcenniejszych zabytków miasta.

Andaluzyjskie danie narodowoe

Tajemnicza i pełna kontrastów Andaluzja jest tą krainą, na terenie której Hiszpania zachwyca najmocniej. Kordowa jest jednym z jej najpiękniejszych miast, jednak miejscowości godnych zwiedzenia w czasie wycieczki po tej krainie jest wiele. Biura podróży, dla których objazdówki po tej krainie stały się ważnym punktem w turystycznej ofercie, mają tu wiele niezwykłych miejsc którymi intrygują turystów. Każde z nich zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo