Kuressaare: gwiazda wśród estońskich kurortów

Kuressaare to z jednej strony sympatyczne miasteczko, z drugiej – najważniejszy kurort, jakim może się pochwalić Estonia. Doskonałe walory wypoczynkowe, piękna okolica oraz spora ilość atrakcji na terenie miasteczka sprawiły, że Kuressaare jest bardzo chętnie odwiedzane przez wycieczki. Coraz częściej pojawiają się też biura podróży, w których ofercie można znaleźć wczasy w tym estońskim ośrodku wypoczynkowym. Czy warto skorzystać z takiej propozycji? Czy kurort Kuressaare i jego atrakcje turystyczne na pewno zasłuży sobie na zainteresowanie gości?

Ci, którzy w czasie wycieczki po państwach nadbałtyckich mieli okazję spędzić nieco czasu w tej miejscowości wiedzą doskonale, że ta miejscowość jest godna polecenia. W jaki sposób można spędzić tu czas? Co koniecznie trzeba zobaczyć? Walory wypoczynkowe nie są jedynym walorem i czynnikiem decydującym o popularności tej miejscowości. Znana i ceniona jest tutejsza zabudowa, wśród której nie brak perełek dawnej architektury.Wielkie wrażenie na turystach robią zachowane do dziś pozostałości fortyfikacji. Zachwyca też miejsca zabudowa.

W czasie spaceru po Kuressaare z pewnością warto zwrócić uwagę na okazały Dom Wagi oraz na barokowy ratusz. Wspaniale prezentuje się również tutejszy zamek biskupi, będący jedną z najciekawszych i najlepiejzachowanych budowli średniowiecznych w całej Estonii. Goszcząc na tym zamku warto zwiedzić urządzone tu Muzeum Saarema, które w szczególności powinno zainteresować miłośników archeologii i historii.

4.5
02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo