Rumuńskie atrakcje. Delta Dunaju

Rumunia może zaskoczyć swym bogactwem i pięknem krajobrazów. Do jednych z piękniejszych krain leżących na terenie tego państwa zalicza się delta Dunaju – kraina młoda i wciąż zmieniająca swój charakter. Nie brak tu bagnisk porośniętych gęstą trzciną, nie brak też licznych kanałów, które tworzą wyjątkowo malownicze pejzaże.

Jest też delta Dunaju jedyną w swoim rodzaju ostoją fauny i flory, zaś bogactwo przyrodnicze tej krainy zasługuje na szczególną uwagę. Miłośnicy dzikiego ptactwa mogą podziwiać tu pelikany, kormorany oraz stada łabędzi. W okresie ptasich migracji to miejsce prezentuje się wyjątkowo i stanowi jedną z największych atrakcji Rumunii.

Takie obrazki można spotkać w delcie Dunaju

Delta Dunaju to jednak nie tylko piękna i dzika przyroda. Tu również wyjątkowa kultura jej mieszkańców. Można tu usłyszeć tradycyjny, miejscowy dialekt oraz skorzystać z wyjątkowej gościnności żyjących w delcie Dunaju ludzi. Ich przyjazne nastawienie do turystów sprawia, że na obszar delty coraz chętniej zaglądają nie tylko ornitolodzy, ale i turyści szukający nowych wrażeń.

Tulcza – najważniejsze miasto w delcie Dunaju.

Najważniejszym miastem położonym w delcie Dunaju jest Tulcza. To na wskroś współczesne miasto może pochwalić się ciekawym muzeum. To Muzeum Historii Naturalnej i Akwarium, w którym można poznać przyrodnicze bogactwo regionu. Ci, którzy chcą poznać dzieje delty, mogą odwiedzić nieco mniej imponujące Muzeum Historyczne. Niestety, miłośnicy zabytków w Tulczy nie znajdą dla siebie zbyt wielu

Zachód Słońca nad Dunajem

atrakcji, mimo to miasto jest chętnie odwiedzane i traktowane jako brama do delty Dunaju. Z Tulczy można też wybrać się na wycieczkę promem do miasta o całkowicie odmiennym charakterze, jakim jest Sulina.

Sulina – piękne miasto nad Dunajem

Niewielka Sulina może zainteresować tych, którzy cenią sobie historyczną zabudowę. W tym mieście zachowało się kilka starych cerkwii oraz latarnia z XIX wieku. Choć nieczynna, nadal jest ważnym obiektem na terenie miasta. Sama Sulina może pochwalić się dobrym zapleczem turystycznym oraz warunkami idealnymi do wypoczynku. Na gości czekają tu hotele oraz liczne pola biwakowe, coraz częściej można tu również skorzystać z noclegów w kwaterach prywatnych.

5.0
01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo