Skarby Malty i jej zabytki

Atrakcji, którymi może nas oczarować Malta, jest wiele. Piękne miasto Mdina przyciąga wycieczki z całego świata, jednak nie tylko jemu warto poświecić tu swój czas. Rabat, który sąsiaduje ze słynnym Miastem Ciszy, również będzie atrakcyjnym celem wycieczki. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jego terenie? Jakimi zabytkami może nas tu oczarować Malta?

Rabat

Rabat to wspaniałe przedmieście, którego historia sięga czasów rzymskich. Rabat wiele zawdzięcza Arabom, którzy uczynili z tego przedmieścia dzielnicę, mającą zapewnić pobliskiej Mdinie skuteczną ochronę. Wszystko to sprawiło, że współczesny Rabat ma swą specyfikę i wyjątkowy klimat. Jakie atrakcje można spotkać w czasie wycieczki po jego terenie?


Rabat znany jest przede wszystkim dzięki takiej atrakcji, jaką jest tutejsze Muzeum Sztuki Starorzymskiej. Warto tu zajrzeć w czasie wycieczki po Malcie, tym bardziej, że jedną z największych ciekawostek są tu ruiny rzymskiej willi. Kościół Publiusza oraz Grota św. Pawła to kolejne atrakcje, którym warto poświecić tu nieco więcej czasu. Najważniejszym punktem w programie wycieczki po tym mieście są jednak wspaniałe katakumby, tworzące podziemne miasto pełne korytarzy i tajemniczych zakątków.

Jedną z większych ciekawostek podziemnego Rabatu jest kościół św. Agaty, który przyciąga swą lokalizacją w katakumbach oraz ciekawą kolekcją pięknych fresków. Wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Rabat, każdemu mogą sprawić wiele radości. Tu każdy szybko się przekona, że Malta to wyspa wyjątkowa i pełna atrakcji. Jej zabytki mogą zachwycić każdego, podobnie jak i czekające w ich pobliżu plaże.

5.0
01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo