Strasburg i jego atrakcje

Kusząca pięknymi miastami i cennymi zabytkami Francja już dawno została doceniona przez biura podróży. Jednym z najpopularniejszych miast, do którego bardzo chętnie zaglądają wycieczki szkolne, jest Strasburg. To właśnie tu mieszczą się najważniejsze instytucje europejskie, tu młodzi ludzie mogą poszerzać swą wiedzę na współczesnego świata. Nic dziwnego, że dla niejednego biura podróży Francja oraz Strasburg stały się bardzo ważnymi punktami w turystycznej ofercie.

Położony we wschodniej części Francji Strasburg jest miastem atrakcyjnym i godnym polecenia. Jego zabytki doskonale przypominają o długiej historii miasta, które najprężniej rozwijało się w czasach średniowiecza oraz renesansu. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na zwiedzających? Jest ich sporo. Pałac Europy oraz dzielnica, w której zabudowie dominują europejskie instytucje to podstawa w programie każdej wycieczki po tym mieście. Zachwyca też stare miasto, którego zabytki mogą zadziwić każdego.

Jednym z tych najważniejszych jest katedra Notre-Dame, którą zbudowano pomiędzy XI a XIII wiekiem. Piękne witraże oraz wspaniałe rzeźby zdobiące jej wnętrze od dawna przyciągają tu tłumy turystów. Salzburg może też oczarować pięknymi pałacami, wśród których nie brak perełek architektury XVII – XVIII wieku. Uwagę przyciąga też miejska dzielnica, znana jako “Petite France”. Jej najbardziej charakterystyczną cechą są domy szachulcowe oraz kryte mosty, dzięki którym dzielnica ta przyciąga wyjątkową atmosferą. Strasburg jest też miastem wyjątkowych placówek muzealnych. Zarówno Muzeum Alzacji, jak i Muzeum Archeologiczne zasługują na uwagę.

Miłośnicy sztuki z kolei powinni docenić tak ważne na turystycznym planie miasta miejsce, jakim jest Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Prezentowane w nich zbiory są równie cenne jak zabudowa w historycznej części miasta, a poświęcony im czas z pewnością nie będzie czasem zmarnowanym.

4.7
04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo