Zurych i jego atrakcje turystyczne

Popularna i atrakcyjna dla polskich turystów Szwajcaria stała się ważnym kierunkiem w ofercie niejednego biura podróży. Wycieczki do tego kraju bez wątpienia są ciekawą formą poznawania Europy, a wśród szwajcarskich miasteczek i miast nie brak miejscowości niezwykle atrakcyjnych. Dla wielu turystów podstawą do odkrywania piękna tego kraju jest wcześniejsze zapoznanie się z najcenniejszymi skarbami jego najludniejszego miasta.

Zurych to przecież nie tylko ważny ośrodek gospodarczy, ale i jedno z piękniejszych miast w kraju. Już w XIV wieku stał się Zurych najważniejszych miastem Związku Szwajcarskiego, a silną pozycję utrzymuje do dziś. Jakie atrakcje turystyczne czekają w tym mieście? Co warto zobaczyć w czasie pobytu w tej części Szwajcarii?Zurych to przede wszystkim wspaniała zabudowa Starego Miasta oraz potężne Jezioro Zuryskie. To dzięki niemu tak dobrze ma się turystyka, która na terenie Szwajcarii zajmuje bardzo ważne miejsce.

Nad dachami Zurychu

Wycieczki statkiem po tym jeziorze są jednym z najciekawszych sposobów poznawania miasta. Wiele atrakcji czeka też na tych, którzy postanowią wybrać się na spacer jego uliczkami. Wspaniałe arboretum oraz piękny ratusz to ważne punkty na turystycznym planie miasta.

Muzea

Zurych może się też pochwalić planetarium oraz wspaniałymi placówkami muzealnymi. Muzeum Sztuki oraz Szwajcarskie Muzeum Narodowe to jego cenne skarby, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Nie brak też na terenie miasta ciekawych zabytków architektury. Jednym z tych najcenniejszych jest romańska katedra, warto też zajrzeć do kościoła przyciągającego witrażami Chagalla.

Piękna architektura oraz ciekawe dekoracje są przecież jedną z najbardziej charakterystycznych cech Zurychu – potężnego miasta, które kusi nie tylko prężnie rozwijającą się gospodarką, ale i wspaniałą sztuką.

5.0
01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo