Genua: atrakcje wielkiego portu

Z jakimi atrakcjami kojarzone są Włochy? Dla wielu osób to przede wszystkim malownicze wybrzeże, na terenie którego można spędzić wspaniałe wczasy. To również kraj kuszący wspaniałymi zabytkami i rewelacyjną zabudową. Poznanie najpiękniejszych włoskich miast ułatwiają biura podróży, które bardzo chętnie organizują wycieczki objazdowe po tym kraju.

To można zjeść w Genui!

Wśród miast, które mogą okazać się niezwykle ciekawym punktem w programie takiej imprezy znalazła się Genua. To miasto znane z ciekawej zabudowy i długiej historii, które jest jednocześnie znanym i cenionym portem morskim. Jakimi atrakcjami może oczarować turystów Genua? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wizyty na jej terenie?

Tradycja portowa Genui sięga czasów starożytnych. Dziwić zatem nie powinien fakt, iż wycieczki po tym mieście zazwyczaj rozpoczynają się właśnie od wizyty w porcie. Czekają tu atrakcje, z którymi Genua kojarzona jest najmocniej. Okazały port, piękna latarnia morska pochodząca z połowy XVI wieku oraz dawne magazyny w których przetrzymywano bawełnę – oto perełki, które do portu przyciągają tłumy turystów. Genua może się również pochwalić takimi pięknymi zabytkami sakralnymi, jakimi są świątynie z czasów średniowiecza.

Kościoły św. Donata oraz Mateusza z XII i XIII stulecia mogą zachwycić, choć i tak najcenniejszym obiektem sakralnym w tym mieście jest wzniesiona w XII wieku katedra. Dom Kolumba oraz pałac królewski służący obecnie jako siedziba Muzeum Narodowego to kolejne miejskie atrakcje, których w czasie wycieczki po mieście przegapić nie można Genua może jednocześnie oczarować swymi uliczkami, a spacer po jej historycznej dzielnicy może sam w sobie okazać się wspaniałym przeżyciem.

5.0
02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo