Palermo- sycylijska stolica dla turystów

Kontynentalne Włochy mogą oczarować, jednak i wyspiarskie miasta mogą zauroczyć swym pięknem i rewelacyjną zabudową. Sycylia, wyspa na terenie której można spędzić Wspaniałe wczasy nad morzem, jest na to najlepszym dowodem. Sycylia to nie tylko piękne wybrzeża oraz ośrodki turystyczne, w których można spędzać wczasy delektując się bliskością morza oraz słońcem. To przecież i wspaniałe miasta, po których wycieczki mogą okazać się niezwykłą atrakcją.

Biura podróży doceniły potencjał wyspiarskich miast, a w turystycznych ofertach coraz ważniejszą pozycję zajmują tak wspaniałe ośrodki, jak Palermo. Tu, na północnym wybrzeżu Sycylii, czekają na turystów wspaniałe zabytki i jedyne w swoim rodzaju atrakcje turystyczne. Co koniecznie trzeba tu zobaczyć?

Widok z targu w Palermo

Palermo jest miastem, które przyciąga przede wszystkim swą niezwykłą kulturą. Tu wpływy europejskie łączą się z wpływami wschodnimi, dzięki czemu Palermo zadziwia nieco orientalnym charakterem. Jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po tym mieście jest port, który już w czasach antycznych miał ogromne znaczenie. Malownicze wybrzeża Zatoki Palermo oraz wspaniałe budowle czekające na terenie Starego Miasta to kolejne skarby, które zasługują na uwagę gości. Miejskie place mogą oczarować każdego, podobnie resztą jak wspaniałe pałace. Pałac Zisa z XII wieku oraz pałac Normanów to prawdziwe perełki dawnej architektury, które z pewnością warto zobaczyć.

W czasie wycieczki po Palermo można też zwiedzić wyjątkowy klasztor kapucynów z zabalsamowanymi szczątkami mnichów oraz Muzeum Archeologiczne, którego zbiory są uznawane za jedne z najbogatszych i najwspanialszych na świecie.

5.0
03

Jedno przemyślenie nt. „Palermo- sycylijska stolica dla turystów”

  1. Uwielbiam Sycylię, uwielbiam Palermo. Wkurza mnie jak wszyscy kojarzą te okolice z mafią. Puzo zrobił dobrą robotę pisząc np.: “sycylijczyka”, ale to co zrobił “Ojciec Chrzestny” to masakra.
    Sycylia to nie mafia! Sycylia to Dolce Vita, to kraina ze snów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo