Remedios: prowincjonalne skarby Kuby

Coraz chętniej odwiedzana przez wycieczki Kuba jest wyspą, która może zaskoczyć swym bogactwem oraz różnorodnością. Biura podróży promują tutejsze kurorty, w których można spędzić wczasy na najwyższym poziomie. Jest jednocześnie Kuba wyspą znaną z wielu skromnych miast i miasteczek, w których żyje się skromnie zgodnie z tradycją.

Remedios

Jednym z tych miasteczek, które do dziś przyciąga przede wszystkim swym kolonialnym klimatem jest Remedios. Położone w odległości niespełna 50 km od Santa Clara – miasta znanego z walk w czasie rewolucji oraz kultem Che – zachwyca swym prowincjonalnym charakterem, spokojem oraz nieco senną atmosferą. Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości w tym mieście?

Remedios może się pochwalić ciekawym zabytkiem sakralnym, jakim jest Iglesia de San Juan Bautista. Ten stary kościół może się pochwalić wspaniałym wyposażeniem, a wizyta w jego wnętrzu może dostarczyć wielu wrażeń każdemu miłośnikowi sztuki. Imponujący ołtarz utrzymany w stylu arabskim przyciąga licznymi dekoracjami, piękne malowidła zdobiące kościelne sklepienie są dodatkowym walorem tego miejsca.

Kubańska uliczka

Remedios może się też pochwalić domem, w którym mieszkał Caturla. Człowiek ten nie tylko badał dzieje kubańskiej muzyki, ale sam stał się jednym z najważniejszych kompozytorów awangardowych na tej wyspie. W jego domu mieści się obecnie placówka muzealna, której tematem przewodnim jest właśnie muzyka. Inną atrakcją tego miasta są festiwale, w czasie których można spędzić czas na zabawie oraz wziąć udział w paradach, których historia sięga XIX stulecia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo