Śladem Hemingwaya przez Starą Hawanę

Hemingway spędził w tym mieście ponad 20 lat swego życia. Do dziś Hawana kojarzona jest z tym pisarzem, dla którego stolica Kuby stała się drugim domem. Do dziś o jego obecności przypominają tu liczne zakątki, które współcześnie są tłumnie odwiedzane przez wycieczki z całego świata. Dla nich możliwość zobaczenia miejsc związanych z tym wyjątkowym pisarzem jest niezwykłym przeżyciem. Jakie punkty koniecznie trzeba odwiedzić z czasie spaceru po Hawanie?


hotel Ambos Mundos

Miejscem, które wyjątkowo mocno kojarzone jest z pisarzem, stał się hotel Ambos Mundos. Tu, w pokoju 153 mieści się niewielkie muzeum przypominające o niezwykłym mieszkańcu tego pokoju. Ten apartament przez długi czas służył Hemingwayowi jako mieszkanie, tu powstawało jego wybitne dzieło – powieść „Komu bije dzwon”. W tym niezwykłym pokoju hotelowym do dziś z dumą prezentowana jest maszyna do pisania, z której korzystał pisarz.

Hawana o zachodzie słońca


El Floridita

Stara Hawana to również restauracje oraz bary, w których tak chętnie delektował się wyspiarskimi przysmakami (i trunkami) Hemingway. Jednym z najważniejszych obiektów tego typu jest lokal znany doskonale jako El Floridita. Już w latach 50. XX wieku chętnie zaglądali tu tak znani turyści, jak Frank Siniatra czy Marlena Dietrich. Dziś ten lokal to niezwykła atrakcja turystyczna, a pobyt w nim to ważna część każdej wycieczki po kubańskiej stolicy.

Kuba może się pochwalić i innymi miejscami związanymi z pisarzem. Jego muzeum to kolejna wielka atrakcja Hawany, podobnie zresztą jak jego willa znajdująca się w odległości zaledwie 10 km od centrum miasta.

4.7
03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo