Włoskie Skarby Bari

Dla wielu polskich turystów Włochy to kraj idealny na wczasy. Biura podróży już dawno pokochały ten kierunek, a włoskie miasta cieszą się coraz większym uznaniem w oczach gości. Wśród najcenniejszych skarbów tego kraju znalazło się miasto Bari – jedna z najważniejszych metropolii na terenie południowych Włoch, a zarazem bardzo ważny ośrodek kulturalny.

Ze względu na położenie nad wodami Adriatyku Bari jest też doskonałym miejscem na wczasy, a turystyka od lat zajmuje tu ważną pozycję. Bari to z jednej strony nowoczesna metropolia, z drugiej – wyjątkowo ważny ośrodek turystyczny, który może się pochwalić cennymi zabytkami. Ci turyści, którzy w czasie wycieczki po Bari wybiorą się na teren Nowego Miasta, będą mogli ujrzeć wiele ciekawych budynków z XIX wieku. Ci, którzy wolą miejsca kuszące historyczną atmosferą, z pewnością docenią piękno Starego Miasta.

Okolice Bari też są Piękne

Do dziś można tu podziwiać tak piękne zabytki, jak katedra z XII wieku czy wzniesiona w początkach XI stulecia bazylika San Nicola. Ta świątynia to jeden z najstarszych kościołów normandzkich w tej części kraju, a zarazem miejsce ważne ze względu na znajdujący się w jego wnętrzu grobowiec Bony Sforzy. Stare Miasto może się też zamkiem, który wprawdzie powstał w XIII wieku, jednak w XVI został starannie przebudowany. Ciekawym punktem w programie wycieczki po Bari może się okazać również wizyta w Muzeum Archeologicznym, choć dla większości osób spędzających tu wczasy najważniejsze są pobliskie plaże.

2 przemyślenia nt. „Włoskie Skarby Bari”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo