Jaskiniowe naj…

Turyści zainteresowani podziemnymi atrakcjami dobrze wiedzą, że jaskinie są bardzo różnorodną grupą. Każda z nich ma swą specyfikę, każda potrafi czymś zaskoczyć. Turyści polscy chętnie zwiedzają polskie jaskinie, coraz częściej zaglądają jednak i do krajów sąsiednich. Nic dziwnego – jaskinie znajdujące się w pobliżu polskiej granicy na terenie Czech czy Słowacji są bardzo atrakcyjne. Które z jaskiń zalicza się do najciekawszych? Które najbardziej fascynują polskich turystów?

Domaniowska Jaskinia Wolności

Domaniowska Jaskinia Wolności w słowackich Tatrach wyróżnia się swymi rozmiarami i bogatą szatą naciekową. Prowadząca przez nią trasa turystyczna ma ponad 2 kilometry długości, zaś jej zwiedzanie zajmuje blisko 2 godziny.

Dobszyńska Jaskinia Lodowa

Prawdziwym fenomenem wśród jaskiń chętnie odwiedzanych przez polskich turystów jest Dobszyńska Jaskinia Lodowa. Lód można to zobaczyć w korytarzach oraz w poszczególnych komorach, zaś jego obecność zadecydowała o uznaniu jaskini za obiekt wyjątkowy i umieszczeniu jej na liście UNESCO.

Jaskinia

Jaskinia Niedźwiedzia

Polska również ma się czym pochwalić. Numerem jeden jest w naszym kraju Jaskinia Niedźwiedzia, uznawana za najpiękniejszą i najciekawszą dla turystów. Od lat jej największą konkurentką jest Jaskinia Raj, choć tam dość krótka trasa zwiedzania uniemożliwia turystom lepsze zapoznanie się z pięknem obiektu.

Siwy Kocioł

Warto wspomnieć o najnowszym odkryciu, którego dokonano w 2008 roku w Tatrach. To jaskinia Siwy Kocioł, która znajduje się w masywie Czerwonych Wierchów. To jednocześnie jedna z najgłębszych jaskiń w Polsce.

4.0
02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Made with love by adamiakowo wakacjowo