Szklarska Poręba i jej skarby

Wakacje w Karkonoszach to wspaniała przygoda, i dla miłośników górskich wędrówek, i dla tych, którzy wolą się skupić na atrakcjach krajoznawczych. Idealnym miejscem na wypoczynek w tych górach jest Szklarska Poręba – popularny kurort, na terenie którego tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku. W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas?

Szklarska Poręba to wspaniała okolica, a położenie pomiędzy Karkonoszami a Górami Izerskimi daje wiele możliwości tym, którzy kochają piesze wycieczki. Miejscowość ta może się jednocześnie pochwalić ciekawymi zabytkami oraz wystawami, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Jednym z ciekawszych miejsc jest tu bez wątpienia Muzeum Hauptmannów, urządzone w zabytkowym domu z XIX wieku. Kusi też Muzeum Mineralogiczne oraz Muzeum Ziemi, które może się pochwalić ciekawymi zborami kamieni. Kościół z połowy XVII wieku, huta szkła oraz Krucze Skały, będące bardzo popularnym punktem widokowym – oto kolejne atrakcje, którym podczas pobytu w Szklarskiej Porębie z pewnością warto poświęcić swój czas. Warto też wybrać się na Szrenicę – piękny szczyt, na który można dostać się zarówno na własnych nogach, jak i wyciągiem, warto też wybrać się na wycieczkę śladami Walonów.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wakacje w Szklarskiej Porębie mogą się dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem, które na długo zapisze się w naszej pamięci.

1.0
01
Made with love by adamiakowo wakacjowo